Każdy dom może mieć swoje naładowane energią "miejsce święte", źródło: http://architecturecures.com

Dom z energią

Architecture Cures – to działająca w Toronto multidyscyplinarna organizacja badawcza, mająca na celu opracowywanie… leczniczych budynków. Chodzi o szukanie optymalnych rozwiązań, mających zastosowanie dla architektury, które wspomogły by jej korzystne oddziaływanie na człowieka.
Badania, nadzorowane przez organizację Architecture Cures mają łączyć naukę, dizajn oraz holistyczne myślenie o świecie po to, by stworzyć projekt o idealnych parametrach zdrowotnych. Twórcy organizacji tak samo wiele uwagi przywiązują do parametrów związanych ze zrównoważonym rozwojem, ochroną środowiska, energooszczędnością, jak z duchowością i „klimatem” domu.

Każdy dom może mieć swoje naładowane energią "miejsce święte", źródło: http://architecturecures.com
Każdy dom może mieć swoje naładowane energią „miejsce święte”, źródło: http://architecturecures.com

Zapewne dlatego na swojej stronie internetowej doradzają, jak zbudować na terenie domu „miejsce święte” – obszar niekoniecznie związany z religią, raczej z emanacją energii. Wśród porad można znaleźć też pomoc w przypadku, gdy czujemy, że nasz dom jest nawiedzony, gdy wyczuwamy zaburzenia energetyczne lub złe fluidy (tu może pomóc fung shui lub produkty z linii BioGeometry®); jest też poradnik, dotyczący urządzenia pokoiku dziecka – z sugestiami, które sprzęty nie powinny się w nim znaleźć.

Organizacja Architecture Cures prowadzi szkolenia oraz system doradztwa dla właścicieli domów, dla deweloperów, architektów i inwestorów. Dotyczą one budowania lub naprawiania bilansu energetycznego domu – przy czym kanadyjska organizacja pod tym pojęciem rozumie energię duchową oraz tą, wynikającą z pól elektromagnetycznych.

Podobnych organizacji na świecie działają setki – bo o ile dla niektórych ważne są materiały budowlane, zużycie prądu czy wody oraz widok z okna, dla innych  kluczowa przy kupnie domu jest panująca w nim energia.

Dodaj komentarz