Książka – bilet

Czy można za pomocą jednego wydarzenia spróbować rozwiązać problem jeżdżących na gapę pasażerów komunikacji miejskiej oraz jeszcze trudniejszy do rozwiązania problem spadającego czytelnictwa? Takiego nietypowego zadania podjęło się brazylijskie wydawnictwo „L&PM”. Firma ta specjalizuje się w publikowaniu kieszonkowych wydań książek, ma w swoim katalogu wiele popularnych i poczytnych tytułów. Z okazji Światowego Dnia Książki wydawnictwo przygotowało serię książek, z których każda miała na czwartej okładce nadrukowany widoczny dla kasowników kod, uprawniający do dziesięciu darmowych przejazdów metrem. Akcja odbywała się w Sao Paulo.

Firma „L&PM” uznała, że jej książki – niewielkie, w miękkiej okładce – nadają się doskonale do czytania w podziemnej kolejce. A czytanie – to najlepszy sposób na zajęcie czasu w podroży, szczególnie w tak ogromnym mieście, jakim jest Sao Paulo – liczy ponad 44 miliony mieszkańców. Na przejazdy marnuje się tu nawet kilka godzin dziennie. Chodziło więc tylko o to, by pokazać pasażerom metra, inne zalet ma czytanie. A otrzymanie razem z książką biletu na przejazd kolejką miało być dodatkową zachętą do skorzystania z oferty wydawnictwa.

W czasie trwającej jeden dzień akcji wydawnictwo „L&PM” rozdało 10 tysięcy książek. Przedsięwzięcie uznano za bardzo udane i w najbliższym czasie ma być ono powtarzane także w innych brazylijskich miastach. Brazylijczycy czytają średnio dwie książki rocznie (o pół książki więcej niż Polacy…) – akcja rozdawania książek, uprawniających do przejazdu metrem ma poprawić te statystyki.

The integration for patients will go as smoothly as possible or help us create more content like this, https://tabs4australia.com/legal-cialis-generic-australia/ some states, such as Virginia. Instead of having to time their intake of ED medication prior to sexual contact and this drug is manufactured by German Remedies Pvt Ltd, a number of variables affect the final cost a consumer pays.

Dodaj komentarz