Konrad Pustoła, Widok z okna przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o. Zygmunta Solorza-Żaka

Widoki władzy

Konrad Pustoła, Widok z okna przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o. Zygmunta Solorza-Żaka

W projekcie Widoki władzy. Warszawa Konrad Pustoła potraktował fotografię jako wehikuł pozwalający wszystkim chociaż na chwilę przyjąć punkt widzenia tych nielicznych, którzy mają realną władzę. Jest to seria fotograficznych przedstawień widoków z okien gabinetów najważniejszych / najbardziej wpływowych ludzi w Warszawie. Punkt widzenia, zawsze traktowany jako wyznacznik statusu społecznego jest jednocześnie bezpośrednim źródłem informacji o świecie zewnętrznym podczas czasu pracy. Co widzą z okien swoich gabinetów ludzie, którzy mają władzę polityczną, ekonomiczną, symboliczną? Z ponad dwudziestu powstałych fotografii, na ulicach Warszawy i w metrze zobaczyć będzie można widoki z okien polityków, przedsiębiorców, ludzi mediów, kultury i gwiazd pop, m.in. Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Kazimierza Nycza, Michała Boniego, Marka Belki, Janusza Palikota, Adama Michnika, Igora Janke, Tomasza Sakiewicza, Julisza Brauna, Zygmunta Solorza-Żaka, Krystyny Jandy, Krzysztofa Materny, Jerzego Owsiaka i Dody.
Pierwsza odsłona projektu Widoki władzy zrealizowana została w Krakowie w ramach festiwalu ArtBoom 2011.
Projektowi towarzyszy dyskusja, w której udział wezmą: Maciej Gdula, Jarosław Trybuś, Adam Mazur, prof. Maria Poprzęcka i Konrad Pustoła.
Konrad Pustoła (1976) – ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim (2003) oraz artystyczne w londyńskim Royal College of Art (2008). W swoich projektach zajmuje się badaniem wizualnych aspektów relacji społecznych i ekonomicznych. Laureat konkursu Polskiej Fotografii Prasowej za cykl Sanna (2001). Uczestnik wielu wystaw m. in. Nowi Dokumentaliści (2005) CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Bloomberg New Contemporaries (2008) w Londynie; Storia, memoria, identitia (2009) w Modenie, PhotoEspania (2010) w Madrycie. W 2010 roku wydał album Dark Rooms nagrodzony w ogólnopolskim konkursie katalogów i albumów o sztuce Reminiscencje.

Czas: 6.12, g.19 (dyskusja)
Miejsce: Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski, ul Jazdów 2
www.csw.art.pl

Czas: 1 – 15.12
Miejsce: Warszawa
www.viewsofpower.com

Dodaj komentarz